Сокальська ОДПІ: новели оподаткування

Автор: admin . Рубрика: Влада

Декларуємо дохід від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності

Сокальська ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області повідомляє, що за підсумками 2015 року декларацію про майновий стан і доходи потрібно подавати за формою, затвердженою наказом Міністерства Фінансів України від 2 жовтня 2015 року № 859.

Відтак розрахунок оподатковуваного доходу від провадження підприємницької діяльності та провадження незалежної професійної діяльності здійснюється окремо за доходами в додатку Ф4 до нової декларації. Також в даному додатку передбачено визначення податкових зобов’язань окремо для податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Розділ I додатку Ф4 до нової форми декларації заповнюється фізичними особами-підприємцями, крім ociб, що обрали спрощену систему оподаткування, за результатами звітного податкового року та підприємцями, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли iз спрощеної системи оподаткування на загальну систему oподаткування.

Слід зазначити, що фізичні особи-підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений підпунктом 49.18.5 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року), в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Розділ II додатку Ф4 до нової форми декларації заповнюється особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

У додатку Ф4 до нової форми декларації передбачено визначення податкових зобов’язань окремо для податку на доходи фізичних oci6 та військового збору. Якщо за результатами остаточного розрахунку податку на доходи фізичних ociб за результатами звітного податкового року фізична особа-підприємець має надміру сплачені податки (від’ємне значення), така сума податку включається до рядка 5.2 додатку Ф4 та рядка 21 нової форми декларації. 

*****************************

Які ставки податку застосовуються при визначенні податкових зобов’язань за доходами, отриманими у 2015 році  

Сокальська ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області повідомляє, що при заповненні податкових декларацій про майнови стан і доходи щодо доходів, отриманих у 2015 poцi, слід враховувати, що ставка податку на доходи фізичних oci6 становить:

– 15 відсотків бази оподаткування – щодо доходів (крім випадків, визначених у п.п. 167.2 – 167.6 ст. 167 ПКУ), які не перевищують десятикратний розмір мінімальної заробтної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року;

– 20 відсотків – якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати до суми такого перевищення. самозайняті особи застосовують ставку 20 відсотків до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати;

– подвійна ставка податку (30 або 40 відсотків) – до доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім виграшів, призів у лотерею, грошовi виграші у спортивних змаганнях) на користь резидентів або нерезидентів;

– 20 відсотків – для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів за акціями та/або інвестиційними сертифікатами, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у п.п. 167.5.2 п. 167.5 ст. 167 ПКУ). Перелік пасивних доходів визначено п.п. 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 ПКУ, до яких, зокрема, відноситься iнвестицiйний прибуток, включаючи прибуток від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти;

– 5 та 0 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV ПКУ, зокрема при операціях з успадкування (дарування) та операціях з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна.

При декларуванні доходів за результатами 2015 року платникам податків слід враховувати, що розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, становить 1218 гривень.

*****************************

З початку року в Україну заборонено ввозити автомобілі, що не відповідають екологічним вимогам стандарту Євро-5

Сокальська ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області повідомляє, що положеннями статтей 2-3 Закону України від 6 липня 2005 року № 2739-IV «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів», із змінами та доповненнями, (далі – Закон №2739) встановлено, зокрема, що пропуск на митну територію України з метою вільного обігу та першу реєстрацію в Україні транспортних засобів за кодами товарних позицій 8701 20, 8702, 8703, 8704, 8705 згідно з УКТ ЗЕД як вироблених в Україні, так і ввезених на митну територію України, нових і таких, що були в користуванні, здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня «ЄВРО-5» – з 1 січня 2016 року, за винятком транспортних засобів, вироблених в Україні або ввезених на митну територію України до 31 грудня 2015 року включно.

Стандарт Євро-5 є обов’язковим для всіх нових вантажних автомобілів, які продаються в ЄС, з жовтня 2008 року і для всіх легкових автомобілів − з 1 вересня 2009 року.

Документом, що засвідчує відповідність транспортних засобів вимогам технічних регламентів та національних стандартів, є сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб.

Дія статей 1 і 2 Закону №2739 не поширюється на транспортні засоби, які ввозяться на митну територію України тимчасово, з метою транзиту та при переселенні громадян на постійне місце проживання до України. 

*****************************

З нового року змінився порядок обрахунку транспортного податку

Сокальська ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області повідомляє, що 1 січня 2016 року набув чинності Закон України від 24.12.2015 р. №909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”.

Так, для платників транспортного податку з 2016 року оподатковуватимуться легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Для порівняння нагадаємо, що в 2015 році цей податок сплачувався за легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мали об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

З початку цього року власникам авто слід буде звертати увагу вже не на дату їх реєстрації в органах МРЕВ, а на дату їх випуску, зазначену виробником у супровідних документах автомобіля.

У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.

Підпунктом 267.2.1 пентку 267.2 статті 267 Податкового кодексу України визначено, що вартість автомобілів визначатиметься центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщуватиметься на його офіційному веб-сайті. 

*****************************

У випадку незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем транспортний податок не сплачується

Сокальська ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області повідомляє, що починаючи з 1 січня 2016 року у разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем транспортний податок не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем. Факт викрадення повинен бути підтверджений  відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернуто відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.

Варто врахувати, що уточнююча декларація юридичною особою – платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику уточнююча декларація юридичною особою – платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.

*****************************

Допрацьовано спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності

Сокальська ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області повідомляє, що департаментом розвитку інформаційних технологій ДФС України доопрацьовано спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» у вигляді повного інсталяційного пакету (версія 1.20.5 від 15.12.2015 року), яке розміщене на офіційному веб-порталі ДФС України в розділі <Електронна звітність> «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»».

З метою створення нових та удосконалення існуючих електронних сервісів для сторонніх організацій додано наступні форми:

J1602001 – «Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про джерела отримання доходів (у разі їх наявності) фізичними особами, які надають соціальні послуги»;

J1602101 – «Запит інформації з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про джерела та суми доходів, отриманих фізичними особами»;

J1702001 – «Відповідь на запит “Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про наявність (відсутність) доходів та джерела їх отримання фізичними особами, які надають соціальні послуги”»;

J1702101 – «Відповідь на запит “Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про джерела та суми отриманих доходів”».

Зворотне посилання з сайту.